BEMUTATKOZÁS

Iskolánk 2006. szeptember 1. óta működik. Fenntartónk a Csepel-sziget Humánerőforrás Fejlesztő és Foglalkoztatást Támogató Alapítvány (HETA). Célkitűzéseink, és elképzeléseink között szerepel a halmozottan hátrányos helyzetű tanulásban akadályozott fiatalok komplex képzési rendszerének, képességfejlesztésének megvalósítása úgy, hogy az általános iskola elvégzését követően, mintegy kényszerpályán mozogva, alternatív lehetőséget adjunk a szakmai ismeretek - adott esetben - testreszabott megszerzésére, az esélyegyenlőség figyelembe vételével a továbbtanulásuk folyamatos biztosítására.

A HETA-t egy csepeli magánszemély alapította 2002-ben, az alapítvány közhasznúvá nyilvánítása 2002. 06.17-én megtörtént. A kuratóriumban helyet kaptak a térség meghatározó magán szakképző intézményei.

Az alapítvány célkitűzése Csepel és környezetében élő emberek, munkaerő-piaci képzésének, a hátrányos helyzetű közösségek képzésének és munkaerő-piaci reintegrációjának biztosítása. A céljai megvalósítása érdekében együttműködik Budapest-Csepel Önkormányzatával, a Kereskedelmi és Iparkamara területi képviseletével, a Csepeli Munkaadók és Gyáriparosok Egyesületével, a Csepeli Ipartestülettel és a Csepeli Vállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal, valamint az érintett és érdekelt civil szervezetekkel a képzés és a foglalkoztatás korszerű feltételrendszereinek kialakítása érdekében.

Az Alapítvány a lehetőségein keresztül küzdeni kíván az emberek társadalmi, gazdasági kirekesztése ellen

bemutat01

NÉVADÓNKRÓLbemutat02

SzabókyAdolfSchneider (Buda1821szeptember 9. – Budapest1880július 21.) bölcseleti doktor, kegyes-tanítórendi áldozópap és tanár, író, lapszerkesztő.

16 éves korában a kegyes-tanító-rendbe lépett és tanulmányainak Budán, VáconNyitrán és Szentgyörgyön elvégzése után Kanizsán 1840-ben kezdte tanári pályáját. Néhány évig Szegeden és Kolozsvárt tanárkodott; azután rendje 1850-ben Pestre helyezte, ahol harminc évig párját ritkító tevékenységet fejtett ki a hanyatló magyar ipar és az iparosok érdekében és amellett buzgón szolgálta az oktatásügyet mint a IV. kerületi főreáliskolában a magyar nyelv rendes tanára. Egyik buzgó tagja volt a Jó- és olcsó Könyvkiadó Társulatnak. Ő alapította a budapesti legényegyesületet, melynek 25 évig vezetője volt; ő agitált a népbankok, iparsegélyezési és kölcsönzési pénztárak felállításában. Nagy érdemei vannak az országos iparegyesület létrehozásában, mely megalakulása után igazgatósági tagjává, később alelnökévé választotta. Több mint húsz jótékony-egyesületnek volt elnöke és védnöke. Élénk részt vett a londonipárizsibécsi és hazai kiállítások alkalmával a magyar ipar méltó bemutatásában. A király ezért legfelsőbb elismerésben részesítette, azonkívül a Ferenc József- és a Vaskorona-renddel is kitüntette. Mint a fővárosi törvényhatóság tagja évekig védte és képviselte az iparosok érdekeit. A magyar iparosok hálája monumentális síremléket állított neki a Kerepesi út melletti temetőben (7-1-1). Szülőházát (Fazekas-tér 3. sz.) márvány emléktáblával jelölték meg.

Irodalmi pályáját 1839-ben, mint a Hírnök rendes levelezője kezdte meg; ezen lapban és a Századunkban Ludvay álnév alatt több munkálata jelent meg; 1845-től fogva a Religiónak is munkatársa volt. Számos cikke jelent meg az iparos szakközlönyökben; az Egyetemes Magyar Encyclopaediának is munkatársa volt.

Gyors elérések

enaplo

Kitöltési útmutató

Központi elérhetőségek

Címünk: 1211 Budapest, Transzformátorgyár utca 7.
googleMap
Telefon: 276-0022, 277-8301,
Mobil: +36204060710
facebooklogo

Igazgató

Pappné Tóth Edit

Telefon: 277-8301

Iskolatitkárság

Imréné Zsille Viktória

Telefon/fax: 277-8301, 276-0022 (108. mellék), +36204060710

Szakképző központ

Pappné Tóth Edit

Telefon/fax:277-8301, 276-0022 (104. mellék)

Gyógypedagógiai intézményegység

Pirosné Bertalan Terézia

Cím:1215 Budapest, Árpád u. 1.
Telefon: 06/20-4060-450

Gyakorlati képzőhely

Csertszak Kft.
Kelemen Lajos

Cím: 1211 Budapest, Transzformátorgyár u. 7.
Telefon: 277-8938, 425-2553